Podzimní seminář na Horské Kvildě

Seminář na Horské Kvildě, chalupa č. 36  od ÚT 27.10. – PO 2.11. 2020

Seminář kombinovaný s pěší turistikou po okolí. Všechny výlety jsou  do 10 km (tam i zpět), abychom měly ještě chuť a sílu na to věnovat se své dušičce……

Výlety:     výstup na Sokol (Antigel) 1.253 m n/m  tajnou lesní pěšinou

procházka na farmu (skotský skot náhorní, koně, ovce, krávy) a k malé dřevěné kapličce rodiny Honesů (místní rod)

procházka  k dřevěné vyřezávané postavě  – socha siláka jménem Rankl Sepp (píše o něm Josef Klostrmann)

procházka na Jezerní slatě s vyhlídkou (rozhledna) +  ochutnávka 14% tmavého piva v soukr. pivovaru ve vedlejší Kvildě (4 km pěšky po lukách)

Návštěvnické centrum Kvilda – výběh s rysy a jeleny.

a další dle možností ……

Obsah semináře bude upřesněn na místě konání, vezměte si sebou pastelky.      

Cena je: 300 Kč/noc a 1700,-Kč za seminář

záloha 700,-Kč do 30.9. 2020

č.účtu: 0923179133/0800 (do poznámky: seminář H.Kvilda 2020 + jméno)

Od chalupy v dosahu  do 1km jsou dvě hospody, kde se lze chutně najíst. Obchůdek s potravinami je na Kvildě vzdálené 5 km autem, či pěšky. Doporučuji si ale zásoby přivést, vaří si každý sám. Chaloupka má vybavení (vařič, kamna s plotnou, lednička s mrazáčkem, mikrovlnka a veškeré nádobí) a lze tu vcelku pohodlě uvařit, či ohřát jídlo. Houby a brusinky všude kolem (borůvky možná ještě na Antíglu – alespoň do pusy).

Další informace : doporučuji : kromě teplého oblečení (i nočního) a náhradních bot i čepici, či pásku, pantofle na přezutí + kroksy (jsou šikovné na vyběhnutí ven).

Hygiena probíhá v horském potoce, WC je porcelán, ale voda na splachování se nosí od studánky.

Rovněž pitná voda se nosí od studánky vzdálené cca 50 m od chalupy.

Sebou: toaletní papír, povlečení i s prostěradlem, ručník, peřin je tam dost. ! batůžek na výlety, láhev na pití, případně malou termosku na čaj sebou.   

Vezmu utěrky a ekolog. přípravek na nádobí.

Bydlí se ve dvou čásech původní chalupy. Každá obytná část má kuchyň, kde jsou kamna a 1-2 postele a v zadním pokoji je jedna palanda a jedna rozkládací postel, či manželská postel, jedna skříň pro všechny, takže neberte nic zbytečného, úložného prostoru není moc.

Informace pro řidičky a řidiče:

Ve Vimperku se jede stále po hlavní (v podstatě rovně- nikam se neodbočuje-to byste skončily až na hranicích) a pak to bude do táhlého, dlouhého kopce, tuším směr na Stachy, či Kašperské Hory, či Churáňov (nevím přesně jezdím to už po paměti) a asi cca 3- 5 km za cedulí konec Vimperka odbočíte nahoře na kopci do L na Kvildu ( je to u bývalých kasáren-že jste dobře odbočily poznáte, že vjedete na kostky- ty budou ale jen kousek) a pak stále po hlavní (cca 18 km) na Kvildu. Asi 2 km před Horskou Kvildou bude rozcestí. Do L je to na Kvildu a do P je to na Horskou Kvildu.

Na začátku Horské Kvildy přejedete přes kamenný mostek, přitom se silnice stočí doleva, po L straně začínají u silnice stavení a dále bude v L  menší parkoviště s autobusovou zastávkou, hned za zastávkou je nová chalupa a hned za ní před mostkem s  kovovým zábradlím odbočte doleva, je to prudké, ale je tam kousek asfalt, pak přejedete opatrně kamenný mostek přes Vydří potok a po prašno- kamenité cestě směrem do P (nikoli rovně -jsou tam dvě původní chalupy, ale ta rovně to není)dojedete k chalupě u lesa. Pozor je tam malý potůček přes cestu a tam jeďte velmi pomalu !!! (na jedničku) a opatrně, ale projet to bez úhony lze (jezdíme tam roky)….a pak už budete u chaloupky u lesa.  

 Kdo jednou zažil toto místo, nerad jej opuští a rád se sem vrací……..já už 40 let.

Těším se s vámi

Ave Eva

email: info@aveeva.cz

T: 606 716 661