Zimní seminář na Horské Kvildě

Seminář na Horské Kvildě, chalupa č. 36

od Po 3.2. – So 8.2. 2020

s běžkováním po upravovaných lyžařských trasách.

Obsah semináře bude upřesněn na místě konání.

Cena je: 300 Kč/noc +  1.700,-Kč za seminář.

Přihlášení nejlépe emailem. Počet míst je omezen počtem lůžek (10).

záloha 700,-Kč do 15.1. 2020

č.účtu: 0923179133/0800 (do poznámky: H.Kvilda, zima 2020 + jméno)

Na H. Kvildě jsou 2 hospody (v dosahu 500m a 1km od naší chalupy), kde se lze najíst. Obchůdek s potravinami je na Kvildě vzdálené 5 km autem, či na běžkách. Doporučuji přivést si zásoby vlastní  + hotové jídlo alespoň na jeden, či více dní. Vaří si každý sám, nebo se domluvte mezi sebou. Chaloupka má vybavení (vařič, kamna s plotnou, lednička s mrazáčkem, mikrovlnka a veškeré nádobí) a lze tu v pohodě uvařit, či ohřát jídlo.

Další informace : teplé oblečení (i na spaní), pantofle na přezutí + boty do sněhu, které rychle obujete + běžky a vhodné vybavení (větrovku, rukavice, baťůžek, ledvinku, malou termosku)

Sebou: povlečení i s prostěradlem (peřin je tam dost), ručník, toal. papír, čelovku, sluneční brýle + pastelky.

Vezmu utěrky a ekolog. přípravek na nádobí.

Měli bychom být v celé chalupě sami. Bydlí se ve dvou samostatných místnostech – Velká a Malá místnost. V každé místnosti jsou kamna a přímotopy a celkem 10 lůžek. Úložného prostoru není moc, tak si vezměte jen to co opravdu využijete. Neberte kufr, vhodný je batoh, krosna, či tašky.

Informace pro řidičky, řidiče a spolucestující:

Ve Vimperku se jede stále po hlavní (v podstatě rovně- nikam se neodbočuje-to byste skončili až na hranicích) a pak to bude do táhlého, dlouhého kopce (nevím přesně jezdím to už po paměti) a asi cca 3- 5 km za cedulí konec Vimperka odbočíte nahoře na kopci do L na Kvildu ( je to u bývalých kasáren-že jste dobře odbočily poznáte, že vjedete na kostky- ty budou ale jen kousek) a pak stále po hlavní (cca 18 km) na Kvildu. Asi 2 km před Horskou Kvildou bude rozcestí. Do L je to na Kvildu a do P je to na Horskou Kvildu.

Na začátku Horské Kvildy přejedete přes kamenný mostek, přitom se silnice stočí doleva, po L straně začínají u silnice stavení a dále bude v L  menší parkoviště s autobusovou zastávkou – tam je nejlepší zaparkovat! K chalupě v zimě nelze dojet, pouze dojít po vlastních. Proto mějte při výstupu připravené rukavice, čepice a boty do kterých si nenaberete sníh (návleky). Všechny věci, které si sebou vezmete si musíte sami přinést do chalupy vzdálené od parkoviště cca 200 m. Pěšinka je leckdy zavátá a sněhu bývá  1m i více.

Těším se na vás.

Ave Eva